Ціни-2023. Які продукти подешевшають у травні-червні — експерт


Ціни-2023. Які продукти подешевшають у травні-червні - експерт

Овочі, які можна посадити вже на початку квітня (Фото:AgaveStudio/depositphotos)

З початку травня в Україні почали дешевшати деякі продукти — картопля, цибуля, буряк, капуста.

Читайте також: Успіх на фронті — умова виживання українського агросектору. Чому це не перебільшення

Як розповів голова парламентського Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду, така тенденція може зберегтися до середини літа. Це пов’язано із збільшенням пропозиції від вітчизняних виробників.

Цього року буде більше овочів та фруктів з деокупованих територій

«Молода картопля, капуста, морква та буряк — все це наприкінці травня, на початку червня може піти в ціні на спад, коли збільшиться пропозиція від вітчизняних виробників. Чи суттєво впадуть ціни на продукти — сказати важко, адже логістика значно здорожчала під час війни. Але є надія, що цього року буде більше фруктів, овочів та баштанних із деокупованих районів Херсонщини. А це може позначитися і на зменшення ціни на ці продукти», — зазначив народний депутат.

Ще один чинник, який може спричинити зниження цін на овочі та фрукти — відновлення роботи багатьох агрофірм у центральних та західних регіонах, а також на Одещині. Весною минулого року через воєнні дії багато господарств не працювали або мінімізували обсяги виробництва.

Гречка не дорожчатиме

Також з початку року на 20% знизилася ціна на гречану крупу. Минулого року українські фермери збільшили посіви гречки. Її було вирощено навіть більше, ніж потрібно для внутрішнього споживання.

«Очікуємо, що ціна на гречку збережеться на тому рівні, що й зараз, адже і цього року аграрії збільшують вирощування та виробництво цієї культури», — підсумував Олександр Гайду.

Нагадаємо, за підсумками березня 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напитки на споживчому ринку зросли на 2,2%.

Виды и классификация кирпича