Голод — не тітка. Вчені зробили дивовижне відкриття про павуків


Голод — не тітка. Вчені зробили дивовижне відкриття про павуків

Павуки можуть сліпнути з голоду (Фото:feedough/Depositphotos)

Дослідники з Університету Цинциннаті вивчили павука-скакунчика і дізналися, що фоторецептори в очах цих тварин починають руйнуватися, якщо вони голодні.

Дослідники використали спеціальний офтальмоскоп для вивчення ушкодження сітківки передньобічних очей павуків: дев’ять павуків, позбавлених поживних речовин, порівнювали з 12 контрольними павуками, щоб перевірити розподіл щільності фоторецепторів.

З’ясувалося, що у місці найбільшого зосередження фоторецепторів після тривалого голодування з’явилися прогалини. В інших місцях павукових очей все було більш-менш гаразд. Павуки на жорсткій дієті також були меншими за своїх побратимів, що логічно.

Це відкриття здавалося досить парадоксальним, адже павуки використовують зір, щоб полювати. Виходить, голодний хижак має мало шансів пообідати.

Але насправді все досить розумно, вважають автори відкриття. Робота фоторецепторів – енергоємний процес. І якщо енергії мало, організм павука швидше витратить її на підтримку життєдіяльності, ніж на спроби полювати.

Вчені із Цинциннатті не планують зупинятися на павуках. У майбутньому вони хочуть перевірити гіпотезу про взаємозв’язок харчування та здорового зору на людях.

Виды и классификация кирпича